Tallinna ringtee äärde rajatakse 104-kohaline veoautode parkla

BNS
Copy
Tallinna-Tartu maantee liiklus, foto on illustratiivne.
Tallinna-Tartu maantee liiklus, foto on illustratiivne. Foto: Kuido Saarpuu

Transpordiamet sõlmis esimese turvalise veoautode parkla ehituslepingu, et rajada Tallinna ringtee äärde üle 3,6 miljoni euro maksev 104-kohaline parkla 1,5 kilomeetri kaugusele peatselt valmivast Väo liiklussõlmest.

Rajatav parkla on osa Euroopa Liidu (EL) turvalisest veoautode parkimisalade võrgustikust, teatas ameti pressiesindaja reedel. Parklast saavad kasu nii autojuhid, transpordiettevõtted, ekspediitorid ja logistikud kui kogu ühiskond läbi juhtide, kauba ja transpordivahendite turvalisuse tõstmise. Lisaks avaldavad sellised rajatised positiivset mõju liiklusohutusele hästi puhanud ja stressivabade juhtide kaudu.

Euroopa turvaliste veoautoparklate standard koosneb neljast turvatasemest: pronks-, hõbe-, kuld- ja plaatinatase. Eesti esimene turvaparkla vastab EL-i pronkstaseme turvanõuetele. See tähendab, et parkimisalale pääsevad üksnes veoautod ja volitatud sõidukid, ala on valgustatud ning on korraldatud valveteenus.

Lisaks turvataseme nõudele on tagatud teenused: dušid, tualetid, suupiste ja jookide ostmise võimalus. Veoautojuhtidele jagatakse infot teeoludest ja suurematest liikluspiirangutest riigiteedel. Liiklusohutuse tagamiseks on parklas ette nähtud ka veoautode katuste puhastamiseks lumetellingud.

Parkimiskohtade täituvuse teavet kogutakse parkla sisse- ja väljasõidul ja jagatakse nii transpordiameti DATEX II andmevahetusteenuse kaudu tarktee.ee portaalis kui ka lähimatel muutuva teabega infotabloodel Tallinna ringteel.

Ehituse peatöövõtja on TREF Nord, omanikujärelevalvet teeb Sweco EST. Hanke hind on 3 663 256,64 eurot, millest 20 protsenti rahastab Euroopa Liidu CEF Transpordi programm ning parkla ehitus kestab ühe aasta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles