Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Välisministeerium: vältige reisimist seitsmesse Lõuna-Aafrika riiki

Aafrika rannik ja Atlandi ookean. Pilt on illustreeriv FOTO: shutterstock.com

Välisministeerium soovitab vältida reisimist seitsmesse Lõuna-Aafrika regiooni riiki seoses uue koroonaviiruse tüve levikuga.

Euroopa Liidu liikmesriigid otsustasid ühiselt aktiveerida nn hädapidurimehhanismi ja piirata ajutiselt mittehädavajalikku reisimist Euroopa Liitu seitsmest Lõuna-Aafrika piirkonna riigist: Botswanast, Eswatinist, Lesothost, Mosambiigist, Namiibiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Zimbabwest.

Koroonaviiruse omikrontüve leviku tõttu on paljud riigid katkestanud lennud Aafrika riikidest või kehtestanud sealt saabujatele lisanõuded, mille seas on kohustuslik testimine ka vaktsineeritutele ja täiendavad isolatsiooninõuded. Nõuded võivad kehtida ka transiidina riiki läbijatele.

Välisministeerium palub kõigil välismaale reisijatel põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega ning kaaluda reisi vajalikkust. Arvestada tuleb, et riigid võivad koroonaviiruse uute tüvede leviku piiramiseks lühikese etteteatamisega kehtestada haiguse levikut takistavaid meetmeid, nagu otselendude katkestamine, piiriületus- ja transiiditingimuste muutmine jms.

Välisministeerium soovitab kõigil oma reis registreerida lehel ReisiTargalt.

Tagasi üles
Back