Ajaloomuuseumi juhina asub tööle Jaanus Rohumaa

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Jaanus Rohumaa
Jaanus Rohumaa Foto: Eero Vabamägi

Eesti Ajaloomuuseumi nõukogu valis konkursi teel muuseumi uueks juhiks Jaanus Rohumaa, kes alustab tööd 10. jaanuaril.

Muuseumi nõukogu esimees Merilin Piipuu viitas, et Rohumaa on juhtinud nii Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva üritusi kui ka Tallinna kultuuripealinna programmi. «Eesti ajaloo ja siinse kultuuriloo mõtestamisega on ta tegelenud sisuliselt kogu oma elu ning ta on teinud seda väga erinevatel viisidel. Rohumaa tugev sotsiaalne närv aitab ajaloomuuseumi rolli ühiskonnas kasvatada ning tema kogemus toob vajalikku sünergiat muuseumi eri teemavaldkondade ehk ajaloo, filmi, teatri ja muusika sisuliseks koostööks,» rääkis ta.

Seni töötas Rohumaa riigikantseleis. Varem on ta töötanud Tallinna Linnateatris lavastajana, seejärel oli Vabariigi Presidendi kultuurinõunik ja Tallinn 2011 Euroopa kultuuripealinna programmijuht. Ta on omandanud kõrghariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lavastaja erialal.

«Eesti Ajaloomuuseum on Eesti vanim mäluasutus ja samas suuri võimalusi pakkuv tänapäevane külastuskeskus. Olen veendunud, et koordineeritud meeskonnatöö ja avatud suhtluse kaudu koostööpartneritega suudame Eesti Ajaloomuuseumi tõsta endale väärilisele positsioonile nii Eesti kui ka maailma muuseumimaastikul,» kommenteeris Rohumaa.

Eesti Ajaloomuuseum on Eesti üks vanimaid ja suurimaid muuseume, mille filiaalid on Pirital asuv Maarjamäe loss koos tallihoone ja filmimuuseumiga. Ajaloomuuseumi alla kuulub ka suurgildi hoone ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum Tallinna vanalinnas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles