FOTOD Mehe elu nõudnud põleng sai alguse tööriista-akudest (10)

BNS
Copy

Öösel hukkus majapõlengus Tartumaal 55-aastane mees ja Pärnumaal 60-aastane mees. Esimene põleng sai alguse tööriista-akudest, mis süütasid ümbruse. 

Kell 21.58 teatati, et Saarde vallas Metsaääre külas põleb elumaja. Päästjate saabudes oli kahekorruseline maja üleni leekides ja mõne minuti pärast kukkus sisse katus. Kustutustöödeks ja inimeste otsimiseks majja sisenemine oli võimatu.

Kell 00.35 leiti maja rusudest hukkunud, tõenäoliselt majaomanikust 60-aastane mees. Päästetööd lõpetati kell 2.10. Kustutusvett said päästjad maja lähedal asuvast tiigist. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 23.52 teatati, et Peipsiääre vallas Virtsu külas on näha tulekuma ja kuulda põlemisel puruneva eterniidi pauke. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb elumaja, mille katus ja üks pool oli täisleekides.

Kustutustööde käigus leiti rohkem põlenud majapoole vahelae rusude alt tõenäoliselt majaomanikust hukkunud 55-aastane mees. Tulekahjus hävis täielikult kogu maja katus ning pool maja. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Tartumaa Virtsu küla hukkunuga tulekahju esialgne põhjus on rike tööriista-akudes, mis süttisid ja ümbruse süütasid.

Mõlemal puhul avastasid tulekahju kaugemal asuvad inimesed. Päästjate saabudes oli põlengute areng kaugel, leegid hoone katusest väljas ning inimelusid päästa võimatu.

Asjaolud viitavad, et majades puudusid töökorras suitsuandurid, mis oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud meestel majast väljuda ning oma elu päästa.

Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et pühade ajal ei unustataks kontrollida suitsuanduri töökorras olekut. Patarei vahetuseks laest alla võetud suitsuandur tuleb kohe oma kohale tagasi paigaldada.

Märksõnad

Tagasi üles