Selgus uue teadusnõukoja koosseis (10)

Copy
Teadusnõukoja uus juht Toivo Maimets.
Teadusnõukoja uus juht Toivo Maimets. Foto: Sille Annuk

Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas täna valitsusele nõukoja liikmeid, kes asuvad valitsust nõustama koroonakriisi puudutavate otsuste tegemisel. Uus, 2022. aasta koosseis alustab ametlikult tööd juba järgmisest nädalast.

Teadusnõukoja uus koosseis

Teadusnõukoja juht Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets

Toivo Maimets
Toivo Maimets Foto: Postimees / SILLE ANNUK

Põhja-Eesti regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets

Mait Altmets
Mait Altmets Foto: Mihkel Maripuu

Tartu Ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro

Jaanus Harro
Jaanus Harro Foto: Margus Ansu

Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda

Ruth Kalda 
Ruth Kalda Foto: Eero Vabamägi

Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor ja bio- ja siirdemeditsiini instituudi biomeditsiini osakonna juhataja Pärt Peterson

Pärt Peterson
Pärt Peterson Foto: Kristjan Teedema

Tartu Ülikooli viroloogia kaasprofessor Margus Varjak

Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm

Triin Vihalemm
Triin Vihalemm Foto: Peeter Langovits

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul pidas ta uue koosseisu koostamisel silmas, et esindatud oleksid nii immunoloogia-, viroloogia- kui ka sotsiaalteaduste valdkond, samuti arstiteaduse ja laiemalt rahvatervishoiu esindajad. «Asume tööle ajal, kui maailma on vallutanud koroonaviiruse omikronitüvi ning värsked teadusandmed muutuvad pidevalt. Esimese ülevaate anname valitsusele juba järgmisel nädalal.»

«Oleme koroonaviirusega elanud ja seda tundma õppinud praeguseks pea kaks aastat, kuid see viirus on teatavasti väga dünaamiline. Seetõttu on valitsuse jaoks eriti oluline, et saaksime otsuseid tehes tugineda teadus- ja tõenduspõhisele infole,» kommenteeris peaminister Kaja Kallas ja soovis uue koosseisu liikmetele jõudu oma põhitöö kõrvalt selle ühiskondlikult vastutusrikka ja pingelise rolli täitmisel.

Teadusnõukoda koostab valitsusele ajakohaseid ülevaateid ja analüüse, mis kajastavad SARS-CoV-2 viirusega seotud Eesti ja rahvusvahelisi teadusarenguid ning annab vastavalt vajadusele nõu ka sotsiaalministeeriumile, terviseametile või teistele kriisi lahendamisega seotud asutustele. Samuti töötab teadusnõukoda välja vastuseid valitsuse või valitsuse liikmete püstitatud küsimustele.

Kommentaarid (10)
Copy
Tagasi üles