R, 12.08.2022

G7 kohtumisel kuulutatakse välja Venemaale survet suurendavad meetmed

AFP-AP-BNS
G7 kohtumisel kuulutatakse välja Venemaale survet suurendavad meetmed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Joe Biden saabub G7 tippkohtumisele laupäeval.
President Joe Biden saabub G7 tippkohtumisele laupäeval. Foto: KEVIN LAMARQUE/Scanpix

Maailma juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 Saksamaal peetavalt tippkohtumisel kuulutatakse välja uued meetmed, mille eesmärk on survestada Venemaad seoses sissetungiga Ukrainasse, ütles kolmapäeval anonüümsust soovinud USA kõrge ametnik.

«Me teeme konkreetse ettepanekute kogumi, et suurendada survet Venemaale,» rääkis ametnik uudisteagentuurile AFP.

USA president Joe Biden lendab Saksamaale laupäeval, et ühineda Suurbritannia, Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Jaapani liidritega. Pärast G7 tippkohtumisel osalemist lendab Biden järgmisel nädalal Madridi NATO sõjalise alliansi tippkohtumisele.

«Kuidas viia maksimumini surve Putini režiimile? Kuidas vähendada miinimumini mõju ülejäänud maailmale? Ma arvan, et just nii võib kokku võtta toimuvad arutelud energiaturgude väljakutsete üle,» sõnas ametnik.

Ametnik kinnitas ühtlasi, et Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kõneleb mõlemal tippkohtumisel videolingi vahendusel oma riigist.

Lisaks süvenevale konfliktile Venemaaga kavatseb NATO esimest korda ametlikult nimetada Hiina niiöelda murekohaks, kui liidrid allkirjastavad alliansi strateegilise kontseptsiooni uue versiooni.

«Eeldatakse, et see aitab lahendada väljakutseid, mida me Hiinast tulemas näeme. See on esimene kord, kui seda tehakse. Seda ei sisaldunud kontseptsiooni 2010. aasta versioonis,» lisas ametnik.

Märksõnad
Tagasi üles