Ott Tänaku kiivri eest pakuti heategevuslikul oksjonil 13 000 eurot

BNS
Copy
Ott Tänaku eridisainiga kiiver.
Ott Tänaku eridisainiga kiiver. Foto: Henri Rump

Facebookis vähihaigete toetuseks korraldatud heategevuslikul oksjonil küündis täna lõppenud enampakkumisel rallisõitja Ott Tänaku Rally Estonia kiivri hind 13 000 euroni.

Sellise hinna pakkus viimasel hetkel Karlis Salomon. Enne seda pakkusid tema konkurendid Tänaku kiivri eest 11 000, 12 000 ja 12 100 eurot.

Salomonil oli tõsine soov Tänaku kiiver endale saada. «Kuna raha läheb heategevusse, siis miks mitte,» ütles Salomon BNSile.

Vähiravifond Kingitud Elu pani koostöös spordiennustuse portaaliga Betsafe Ott Tänaku Rally Estonia eridisainiga kiivri kolmapäeval heategevuslikule oksjonile, kust saadav tulu läheb vähiga võitlevate inimeste abistamiseks. Tänaku kiivril on ka kõikide Rally Estonial osalenud tippsõitjate autogrammid.

«Tänavu täitub meil Betsafe'iga viis aastat koostööd ning otsustasime, et tavapärase kampaania asemel teeme üheskoos midagi, millest võidavad eelkõige need, kes abikätt väga vajavad ja ootavad. Oleme annetanud minu Rally Estonia sõidukiivri vähiravifondile Kingitud Elu, kes korraldas heategevusliku oksjoni, mille kogu tulu läheb vähiga võitlevate inimeste abistamiseks,» ütles Ott Tänak.

Vähki diagnoositakse Eestis jätkuvalt palju, mistõttu on paljudel eestimaalastel rääkida mõni lugu, kus üheks peategelaseks on vähk ja sellega kaasnev tohutu võitlus. Moodsad ravimid muutuvad küll järjest efektiivsemaks, kuid paraku ka kallimaks ning seetõttu ei ole abi abivajajatele alati garanteeritud. Haigekassal on oma valemid otsustamaks, milline ravi või ravim riikliku kindlustuskaitse alla mahub, kuid mitmed uued ravimid jäävad soodustuse alt välja.

«Võitlus vähiga on äärmiselt raske, keeruline ja pikaajaline protsess, mis nõuab tohutut pingutust nii patsiendilt kui ka tema lähedastelt. Sealjuures mängib väga olulist rolli ka inimest ümbritsev tugisüsteem. Vähiravifond Kingitud Elu on viimaseks lootuskiireks paljudele neile, keda üldine meditsiinisüsteem enam aidata ei saa. Oma 8 tegevusaasta jooksul on fondist abi saanud üle 1500 Eesti pere, mis näitab, kui oluline ja vajalik on nende tegevus,» lisas Tänak.

Vähiravifond Kingitud Elu asutaja ja juhatuse liige Toivo Tänavsuu tänas Ott Tänakut ralliradadel närvikõdi, sportliku pinge ja eriliste elamuste pakkumise eest, aga ka eksklusiivse kiivri annetamise eest vähihaigete toetuseks, et neil oleks lootust ja elupäevi.

«Kui rallis võidab kiireim mees finišis, siis ka vähihaigete jaoks on aeg kriitilise tähtsusega. Oksjoniga kingime järgmisele fondi poole abipalves sirutavale Eesti inimesele hindamatut aega oma lähedaste keskel,» ütles Tänavsuu.

Oksjon algas 27. juulil ja pakkumisi sai teha kolmapäeval kella 16ni.

Tagasi üles