E, 8.08.2022

Ukraina teeb ettepaneku konfiskeerida 900 Venemaale kuuluvat objekti

BNS
Ukraina teeb ettepaneku konfiskeerida 900 Venemaale kuuluvat objekti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Venemaa rünnakute järel Toretskis.
Venemaa rünnakute järel Toretskis. Foto: BULENT KILIC/Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles reedeõhtuses videopöördumises, et Ukrainas tehakse ettepanek konfiskeerida üle 900 Venemaale kuuluva objekti.

Presidendi sõnul pidas ta reedel nõupidamise sanktsioonipoliitika ja Venemaa varade konfiskeerimise teemal.

«Nagu ametnikud teatasid, siis on Ukrainas arestitud varasid 28 miljardi grivna väärtuses. See töö jätkub. Konfiskeerida tahetakse veel üle 900 konkreetselt Vene riigile kuuluva objekti. Ja kui rakendada seda mitte ainult terroririigi, vaid ka selle elanike suhtes, siis räägime 36 000 arestitavast objektist. Seda kõike kasutatakse kahjude hüvitamiseks, mida Venemaa oma sõja ja terroriga tekitab,» rääkis Zelenskõi.

Presidendi sõnul kuulas ta ühtlasi ära rahvusvahelise kompensatsioonimehhanismi väljatöötamise ja rakendamise ning Venemaa varade konfiskeerimise rühma töö tulemused välismaal.

«Kõik meie partnerid tegelevad sellega aktiivselt – Euroopas ja Ühendriikides käib töö eelnõude kallal, mis avardavad võimalusi Venemaa varade konfiskeerimiseks ja Ukrainale sõjakahjude korvamiseks andmiseks,» ütles president.

«Donbassi mahapõletamise ning ulatuslikud kahjud Harkivis, Mõkolajivis, Zaporižžjas, Dnipropetrovskis, Sumõs, Tšernihivis, Kiievis, Žõtomõris, Odessa oblastis ja teistes Ukraina piirkondades – selle kõik maksab Venemaa kinni nii poliitiliselt ja rahaliselt ning oma tulevikuga, mida Venemaa kaotab iga löögiga meie territooriumile,» toonitas riigipea.

Märksõnad
Tagasi üles