L, 3.12.2022

LUUBI ALL ⟩ Hiljuti surijaks kuulutatud televisiooni süda lööb kindlamini

Priit Pullerits
, vanemtoimetaja
Hiljuti surijaks kuulutatud televisiooni süda lööb kindlamini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Telepilti võid ju vaadata mitme erineva seadme ekraanilt, aga nendes andmetes, mis näitavad telesaate vaatajate arvu Eestis, läheb arvesse vaid see saade, mida näitab televiisor.
Telepilti võid ju vaadata mitme erineva seadme ekraanilt, aga nendes andmetes, mis näitavad telesaate vaatajate arvu Eestis, läheb arvesse vaid see saade, mida näitab televiisor. Foto: Madis Veltman / kollaaž

Eluaegne teletegija Vahur Kersna mäletab tänini, millal ta püstitas «Pealtnägijaga» rekordi. See juhtus 22 aastat tagasi, kui ta tegi Viljandimaalt saatelõigu lindpriide vendade Voitkade tabamisest sauna ehitatud peidikust. Seda vaatas ETV kanalil 415 000 inimest.

«Pealtnägija» on endiselt üks ETV firmamärke – ja võib liialdamata öelda, et kogu Eesti teleajakirjanduse lipulaev –, kuid vaatajate arv on hoopis teistsugune kui kaks või ka poolteist kümnendit tagasi: rekordsaatega võrreldes kaks korda väiksem.

Ega «Pealtnägija» ole Eesti telepildis ses suhtes erandlik. Kui Kanal 2 tõi 16 aastat tagasi ekraanile «Tantsud tähtedega», kogunes seda vaatama 363 000 silmapaari. Tänavu sügisest näitab tantsusaadet TV3 ning vaatajaid on samuti kaks korda vähem, kui oli rekordpäevil.

Märksõnad
Tagasi üles