E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhiseaduskomisjon ei toeta õigeusu jõulude riigipühaks muutmist

BNS
Põhiseaduskomisjon ei toeta õigeusu jõulude riigipühaks muutmist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õigeusklike jõulujumalateenistus Tallinnas Nevski katedraalis.
Õigeusklike jõulujumalateenistus Tallinnas Nevski katedraalis. Foto: Priit Simson

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas teisipäeval mitte algatada eelnõu 7. jaanuari kui õigeusklike jõulupüha riigipühaks muutmiseks.

«Me otsustasime mitte algatada eelnõu, sest kaks fraktsiooni olid selle vastu ja kaks jäid vaikivaks ning ei võtnud seisukohta,» rääkis põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste BNSile.

Komisjonis toimunud arutelu käigus leiti Maruste sõnul, et riikliku tähtpäevaga on tegemist niigi ning ajal, mil õigeusu kirikus käib vaidlus uuele kalendrile ülemineku osas, oleks selle kuupäeva riigipühaks muutmine ennatlik.

«Lisaks mõjutas otsust ka majanduslik kalkulatsioon. Ühe riigipüha juurdeloomine tähendab üht vaba päeva lisaks ning see ei ole praeguses majanduslikus situatsioonis põhjendatud,» leidis Maruste.

Taotluse kuulutada alates järgmisest aastast 7. jaanuar kui õigeusklike jõulupüha riigipühaks tegi riigikogule Eesti Mitmekultuuriline Assotsiatsioon, mis koondab 25 rahvuslikku kultuuriseltsi.

Märksõnad
Tagasi üles