E, 5.06.2023

USA soovitas Venemaal oma tankid Ukrainast minema viia

BNS
Facebook Twitter
Comments
Vene purustatud tank Dmõtrivka külas.
Vene purustatud tank Dmõtrivka külas. Foto: Sergei Supinsky/Scanpix

USA riikliku julgeolekunõukogu kõneisik John Kirby kommenteeris kolmapäeval Venemaa reaktsiooni soomustläbistava laskemoona tarnimisele Ukrainale, vahendasid ukrainlaste meediakanalid Unian ja Ukrinform.

Venemaa hoiatas varem päeval, et kui Suurbritannia peaks tarnima Ukrainale soomustläbistavat laskemoona, mis sisaldab vaesestatud uraani, siis oleks tegemist tõsise eskalatsiooniga.

Vene president Vladimir Putin ütles, et on sunnitud reageerima, kui «kollektiivne Lääs» hakkab väidetavalt kasutama tuumakomponendiga relvi. Ühendkuningriigi kaitseministeerium teatas seepeale, et Suurbritannia armee on seda materjali oma mürskudes kasutanud aastakümneid.

«See on standardkomponent ja sellel pole tuumarelvadega mingit pistmist. Venemaa teab seda, kuid püüab teadlikult üldsust desinformeerida,» seisis Suurbritannia kaitseministeeriumi avalduses.

Kirby soovitas Venemaal oma väed Ukraina territooriumilt välja tuua, kui nad kardavad, et nende tankid saavad lahinguväljal nende mürskudega pihta.

«Seda tüüpi laskemoon on üsna levinud ja seda on kasutatud aastakümneid. Ma arvan, et tegelikult on siin asi selles, et Venemaa lihtsalt ei taha oma tankide rivistväljaviimise jätkumist,» sõnas Kirby.

Kirby märkis ühtlasi, et kõnealune laskemoon ei kujuta endast kiirgusohtu.

«Ja kui venelased on selle pärast tõesti hirmus mures, siis võivad nad oma tankid ju lihtsalt Ukrainast välja viia tagasi Venemaale,» soovitas Kirby.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles