P, 1.10.2023

FOTOD ⟩ Kaitseinvesteeringute keskus avas Lääne-Virumaal uue linnavõitluslinnaku

Postimees
Facebook
Comments 1

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) avas reedel Lääne-Virumaal Tapa vallas Rabasaares linnavõitluslinnaku, mis annab kaitseväele võimaluse harjutada lahingutegevust imiteeritud linnakeskkonnas.

Uus linnavõitluslinnak koosneb mitmest linnavõitluseks vajalike elementidega varustatud hoonest. Lisaks vanematele hoonetele on ehitatud seitse erineva korruselisusega hoonet, sillaga ühendustee keskpolügooni ja Rabasaare vahele ning üpris mahukas teedevõrgustik Rabasaare külla.

Linnavõitluslinnakus saavad üksused harjutada nii hoonetest köiega alla laskumist, seinte lõhkamist ning muude lahingolukordade lahendamist. Kõikidel hoonetel on ka teisaldatavad seinad, mis võimaldavad luua erinevaid väljaõppesituatsioone.

Projekteerimis- ning ehitusleping oli sõlmitud aktsiaselts YIT Eestiga kogumaksumuses 4,8 miljonit eurot. Linnakut projekteeris osaühing Projektibüroo.

Rabasaare küla loetakse tema ajaloolisuse tõttu miljööväärtuslikuks piirkonnaks ning sealsed 1930. aastatest pärit tööliste majad kuuluvad pärandkultuuriobjektide nimekirja. Alates 2020. aastast külas püsielanikke ei ole ja piirkond on asustamata.

Harjutusväljadel ja ka Rabasaare linnavõitluslinnakus kehtivad liikumispiirangud ajal, mil seal toimub väljaõpe. Kui väljaõpet ei toimu, ei takista kaitsevägi harjutusaladel liikumist.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles