Transpordiamet hoiatab: mitmes maakonnas on jäävihma ja libeduse tõttu väga rasked ilmaolud

Postimees
Copy
Teeolud muutusid jäävihma tõttu väga keeruliseks.
Teeolud muutusid jäävihma tõttu väga keeruliseks. Foto: Arvo Meeks (Valgamaalane)

Jäävihma ja libeduse tõttu on teisipäeval keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti. Alates täna hommikust kuulutas transpordiamet välja ka Valga- ja Tartumaa riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Transpordiamet soovitas inimestel võimalusel täna liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib juba Võru-, Põlva-, Viljandi-, Pärnu- ja Saaremaa riigiteedel. Rasked ilmaolud kehtivad täna vähemalt kuni kella 18ni.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Kõrvalmaanteed ning väiksema liiklussagedusega teed on kohati muutunud ülilibedaks ja raskesti läbitavaks. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sajab mitmel pool lund, lörtsi ja jäävihma, mistõttu teeolud on väga keerulised ja nähtavus halvendatud. Olukorra teeb keerulisemaks tugev kirde- ja idatuul kuni 16 m/s. Kirde-Eestis on olukord parem ja sõidutingimused on seal rahuldavad. Õhutemperatuur jääb –2..–8 kraadi vahele.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist Tark Tee.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles