KÜSITLUS ⟩ Üle poole kodanikest ei pea hävitatud linnaruumi kujutavaid plakateid õigeks (7)

BNS
Copy
Näitus «Hetk» reklaamtahvlitel. Autorid Estookin ja Rebeca Parbus. Pilt Mustamäe teel.
Näitus «Hetk» reklaamtahvlitel. Autorid Estookin ja Rebeca Parbus. Pilt Mustamäe teel. Foto: Eero Vabamägi

Ühiskonnauuringute instituudi ja uuringufirma Norstat küsitluse tulemuste põhjal ei pea 56 protsenti vastajatest õigeks plakateid, millel kujutatakse Tallinna linnaruumi sõjas hävitatuna.

Nädal tagasi avati Tallinnas näitus, mille raames neljal suurel reklaamtahvlil kujutatakse Tallinna linnaruumi hävitatuna. Ühiskonnauuringute instituudi viimases küsitluses uuriti inimestelt, kuidas nad nendesse plakatitesse suhtuvad. Kahe aasta möödumise tõttu täiemahulise sõja algusest Ukrainas küsiti lisaks arvamust Venemaa-Ukraina sõja teemal.

Eestlastest ei pea plakateid õigeks 51 protsenti ning peab õigeks 40 protsenti, muust rahvusest vastajatest ei pea plakateid õigeks 77 protsenti ning peab õigeks 17 protsenti.

Erakondliku eelistuse järgi peab Tallinna linnaruumi üles pandud plakateid õigeks 61 protsenti Reformierakonna, 49 protsenti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), 40 protsenti Isamaa, 39 protsenti Eesti 200, 16 protsenti EKRE ning 7 protsenti Keskerakonna toetajatest. Reformierakonna, SDE ja Eesti 200 toetajate seas on rohkem vastajaid, kes peavad plakateid õigeks ning teiste erakondade toetajate seas rohkem neid, kes neid õigeks ei pea.

Norstati küsitlus tehti 23. veebruaril veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1001 vastajat.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles