Peterburi Eesti Kultuuriselts lõpetab bürokraatia tõttu tegevuse (1)

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
2011. aastal taasavatud Peterburi Jaani kirik jätkab tegevust ka pärast eestlaste kultuuriseltsi lõpetamist. Kiriku sisseõnnistamisel osales ka toonane president Toomas Hendrik Ilves.
2011. aastal taasavatud Peterburi Jaani kirik jätkab tegevust ka pärast eestlaste kultuuriseltsi lõpetamist. Kiriku sisseõnnistamisel osales ka toonane president Toomas Hendrik Ilves. Foto: Raigo Pajula

Üle 30 aasta tegutsenud Peterburi Eesti Kultuuriselts lõpetab Venemaal kasvava riikliku bürokraatia tõttu tegevuse.

Välisministeeriumi meedianõunik Brita Kikas ütles, et ministeeriumile teadaolevalt algatas Peterburi Eesti Kultuuriseltsi kui juriidilise isiku tegevuse lõpetamise selts ise, põhjuseks on üha kasvav riiklik bürokraatia ja aruandlus, mis seltsile üle jõu käib.

«Seltsi lõpetamine ei tähenda, et Eesti riigi koostöö Peterburi eestlastega lõppeks, saame Peterburi eestlaste tegemisi toetada ka edaspidi,» lausus Kikas. Ta lisas, et mõistagi on see Venemaal valitsevate olude tõttu varasemast märksa keerulisem.

Vene justiitsministeeriumi Peterburi ja Leningradi oblasti peadirektoraat esitas esmaspäeval Peterburi linnakohtule avalduse, milles palus eesti kultuuriseltsi registrist kustutada. Kohus võttis avalduse menetlusse ning taotluse arutamiseks määratakse kohtuistung, mille aeg ei ole veel selgunud.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles