VIDEO Täna abieluranda sõudnud noorpaar: see on nii ilus kuupäev

Copy

Tänane kuupäev, 24.04.2024, peidab numbrimaagiat ja on armastajate meelest kaunis ning eriline kuupäev abiellumiseks. Postimehega Tallinna perekonnaseisuametis vestelnud noorpaaride sõnul valiti see kuupäev just spetsiaalselt. 

Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Kristi Kail rääkis Postimehele, et tänane päev on pealinnas abiellumiseks väga populaarne. «Meie kolmes saalis sõlmitakse 26 abielu. Esimene registreerimine algab kell 11, päeva viimane kell 16.30.»

Tallinna perekonnaseisuametis registreeritakse abielusid kolmapäevast laupäevani ja Kaili sõnutsi on kolmes saalis nii palju paaripanemisi pigem eriline. «Talvekuudel registreeritakse päevas keskmiselt 10–12 abielu. Suvel sõlmitakse keskmiselt 20–22 abielu päevas ning siis on meil kasutusel kolm saali,» lausus Kail.

Sel aastal sõlmitakse suvekuudel rohkem abielusid kuupäeval 24.07.2024 ja 24.08.2024. «Ikka abiellutakse ja see teeb rõõmu,» sõnas Kail.

Äsja abieluranda sõudnud Eduard ja Getter ütlesid Postimehele, et nemad valisid selle päeva spetsiaalselt. Koos on paar olnud juba viis aastat ning otsitigi just ilusa kõlaga kuupäeva. « Ootasime mingit ilusat kuupäeva ja täna on 24.04.24. See on nii ilus kuupäev. Juba see annab sellele ilusat tähendust,» sõnas Eduard. 

Andrus ja Eva nentisid samuti, et tegelikult just taheti ilusat kuupäeva. «Täiskuu ka!» lisas naljatledes Eva. 

Küsimusele, kas ka aprillikuu kohta üsnagi erakordsed ilmastikuolud nende päeva morjendab vastasid noorpaarid, et pigem mitte. «Oluline ei ole ilm, vaid inimesed kes tulevad ja sündmus ise,» sõnas Eduard. Eva ja Andres lisasid, et nemad plaanivad pidu pidada toas, ehk ilm neid ei sega. 

Tartu linnavalitsuse rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristina Aabrams ütles, et nemad registreerivad täna 21 abielu. «Selliseid päevi on olnud üksikuid, näiteks 22.02.2022. Tavaliselt abiellub kõige rohkem kümme paari ja seda pigem suveperioodil. Kuupäev 24.04.2024 tundub abiellujatele tõepoolest meeldivat,» kommenteeris Aabrams.

Pärnu linnas abiellub täna kaheksa paari. «Seda on teiste argipäevadega võrreldes rohkem. Põhjust tuleb küsida abiellujatelt,» ütles Pärnu linnavalitsuse rahvastikutoimingute peaspetsialist Laura Merirand.

Narvas ütleb täna teineteisele jah-sõna kaks paari.

Rakveres sõlmib 24.04.2024 kuupäeval liidu viis paari. «Igal aastal on välja kujunenud need nii-öelda maagilised kuupäevad ning siis on tõesti abiellujaid võrreldes teiste argipäevadega rohkem,» sõnas Rakvere linnavalitsuse perekonnaseisuametnik Õilme Eevald. Ta lisas, et lemmikkuu abiellumiseks on juuli, aga ka juuni ja august.

Tallinna suurimatest kogudustest öeldi, et väga paljud paarid end kirikult ei laulata ja selles suhtes ei ole eriline ka 24.04.2024.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles