Tallinna ühistransport muutub reklaamivabaks

Postimees
Copy
Jana Toomi trammiga juhtus õnnetus.
Jana Toomi trammiga juhtus õnnetus. Foto: Taavi Sepp

AS Tallinna Linnatransport (TLT) lõpetab ühissõidukitel välireklaami eksponeerimise. Senised välireklaami lepingud kehtivad kokku lepitud perioodi lõpuni, erandina sõlmitakse veel juuni lõpuni kuni neljakuulise tähtajaga välireklaami lepinguid busside tagakülgedele.

«Tõepoolest väheneb TLT tulu, kuid tänane ettevõtte omanik on seisukohal, et ühetaoline veeremi visuaalne identiteet kaalub üles reklaamitulu mittelaekumise. Liigume samas suunas Eestis levinud praktikaga, kus teiste omavalitsuste ühistransport või ühistranspordikeskuste bussid ning riigi reisirongid ja praamid on ühtse visuaalse identiteediga. Nõukogu on veendunud, et see samm suurendab ühistranspordi atraktiivsust ja populaarsust,» kommenteeris TLT juhatuse liige Kaido Padar.

TLT teenindusdivisjoni juhi Hannes Falteni sõnul tõuseb kindlasti kliendirahulolu ning langevad ära kaebused seoses ühistranspordi vaateulatuse piirangutega. «Ettevõte on olnud järjest liikumas reklaamivaba ühistranspordi poole. Eelmisel aastal seati täiendavaid piiranguid trammide reklaampinna suurusele ning tõsteti reklaami hinda. Sellel aastal otsustati lõpetada välireklaami müük trammidel ning nüüd on otsust järjest laiendatud. Otsuse laiema mõju juures on spetsialistid leidnud, et linna reklaamimaksu alalaekumist ei toimu, sest muutub vaid reklaamikandja, st reklaam täidab statsionaarsed, spetsiaalselt selleks kooskõlastatud asukohad.»

Kaido Padari sõnul on käesoleva aasta oktoober see kuu, mil kogu TLT veeremipark saab välireklaamidest priiks, sealhulgas ka busside tagaküljed. «Alles jäävad ainult väikesed ja informatiivsed, TLTga seotud sõnumid bussidel, trammidel ja trollidel.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles