N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ansip: alustame lastetoetuse reformiga

Galerii üldkogult!
Merike Teder
, reporter
Ansip: alustame lastetoetuse reformiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ütles, et valitsuse üks kõige tähtsamaid ülesandeid lähiajal on viia läbi lastetoetuste reform, millega tahetakse juba aasta pärast abi vajavate laste toetused tõsta 30 eurole. 

«Pakume oma partneritele ja avalikkusele arutamiseks välja lastetoetuste reformi, mille kohaselt kahekordistuvad kahe aastaga kõige kitsamates tingimustes elavate laste toetused,» ütles Ansip oma sõnavõtus Reformierakonna üldkogul.

«Leppisime valitsuse moodustamisel oma partneri, IRL-iga liiduleppes kokku, et perede toetamisel lähtume põhimõttest, mille kohaselt toetab riik rohkem neid, kes rohkem abi vajavad. Oleme nüüd sotsiaalminister Pevkuri juhtimisel erakonnas kõvasti tööd teinud, et sellest põhimõttest lähtuvat, perede kasvu toetavat ja rahanduslikult kestlikku reformiplaani välja töötada,» rääkis Ansip.

«Tulemusena võin täna teatada, et selline plaan on olemas ja vajab nüüd lõplikuks viimistlemiseks ühist läbiarutamist kõigi asjast huvitatute osalusel,» lisas Ansip.

Peaministri sõnul on Reformierakonna soov alustada reformiga juba järgmisel aastal.

«Soovime 2013. aasta 1. juulist kõige enam tuge vajavate laste peredele tõsta esimese ja teise lapse toetust seniselt 19,18 eurolt lapse kohta 30 eurole lapse kohta ning iga järgneva lapse puhul seniselt 57,54 eurolt 80 eurole lapse kohta,» sõnas Ansip, märkides, et abivajavale kahe alaealise lapsega perele tähendaks see aastas täiendavat sissetulekut ligi 250 eurot, kolme alaealise lapsega aga juba rohkem kui 530 euro võrra suuremat pere-eelarvet.

Reformi lõppedes oleksid enim abivajavate laste toetused kahekordsed ehk pere esimese ja teise lapse puhul maksab riik lapse kohta toetust 40 eurot ning alates pere kolmandast lapsest 115 eurot lapse kohta. See aga võimaldaks näiteks kolme abivajava lapsega perel lapse arengule praegusega võrreldes panustada aastas ligi 1200 euro võrra rohkem.

«Möönan, et see tähendab järgmisel aastal riigieelarvele ca 7 miljoni eurost ja kogu reformi rakendumisel ca 14-15 miljoni eurost lisakulu, kuid meil on olemas ka plaan, milliste mõistlike ümberkorralduste arvelt see raha lastele suunata,» lausus Reformierakonna esimees.

«Valitsus leiab vahendid, et kahekordistada alla suhtelist vaesuspiiri elavate laste toetused. Reform aitab oluliselt kõige suuremas vaesusriskis olevaid peresid, muudab lastetoetused oluliselt paremini sihituks ja sotsiaalsüsteemi tõhusamaks,» kinnitas Ansip erakonna üldkogul.

Üldkogu Viljandi lossimägedes algas väikese hilinemisega, sest ootamatult suure huvi tõttu ei jõutud õigeaegselt kõiki saabujaid registreerida.

Märksõnad
Tagasi üles