T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik üritab valijakaartide pealt säästa

Alo Raun
Facebook Twitter
Comments
Hääle andmine valimisjaoskonnas.
Hääle andmine valimisjaoskonnas. Foto: Peeter Langovits

Regionaalminister plaanib muuhulgas kokku hoida selle pealt, et kutsub inimesi üles seniselt aktiivsemalt loobuma paber-valijakaardist ning asendama need elektroonilisega.


Regionaalministri majandamiskulud vähenevad negatiivse lisaeelarvega 1 712 866 krooni ehk 15,57 protsenti, mis tähendab valdavalt, et vähenevad Euroopa Parlamendi ja kohaliku omavalitsuse üksuste volikogude valimistega seotud kulud.

«Kulusid on võimalik vähendada eelkõige seeläbi, et võimalikult paljud inimesed tellivad paberkaardi asemel e-valijakaardi,» rääkis Postimees.ee'le siseministeeriumi pressiesindaja Anna-Maarja Olei.

Tema sõnul on ministeerium algatanud selleks ka vastava teavituskampaania.

Sisemininisteeriumil on nimelt kohustus koostada valijate nimekirjad ning saata kõikidele valijatele valijakaardid.

«Ministeerium on kohustatud kõikidele hääleõiguslikele valijatale valijakaardid saatma ning see on ülesanne, mis tuleb igal juhul täita ka muutunud eelarvetingimustes,» rääkis Olei.

Tema sõnul ei mõjuta kärbe otseselt valimiste läbiviimist ega valimisaktiivsust.

Algselt oli siseministeeriumi eelarves valimiste kuludeks planeeritud 11 miljonit.

E-valijakaarti oli esmakordselt võimalik tellida 2007. aasta riigikogu valimisteks ning siis tellis selle väga lühikese aja jooksul enam kui seitse tuhat inimest. 

Samal teemal! Siseministeerium võtab kasutusele e-valijakaardi
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles