Saadikurühmad hakkavad eetikakoodeksit arutama septembri keskel

Karin Kangro
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaja Kallas
Kaja Kallas Foto: Toomas Huik / Postimees

Riigikogu eetikakoodeksit koostavasse töörühma kuuluva reformierakondlase Kaja Kallase sõnul peaks koodeksi eelnõu aruteluks fraktsioonidesse jõudma juba septembri keskel.

Kallas ütles Postimehele, et töörühm arutas koodeksi esialgset teksti eile ning jäi tulemusega üldiselt rahule, ehkki väiksemaid täiendusi tuleb dokumenti veel teha.

Muu hulgas on töögrupis praeguseks toetust leidnud näiteks ettepanek keelata saadikutel anonüümsete netikommentaaride kirjutamine. Rohkem ei soovinud Kallas eetikakoodeksi sisu kohta siiski kommentaare anda, pidades oluliseks, et kõigepealt saaksid dokumendiga tutvuda riigikogu liikmed.

Tema sõnul peaks töörühm uuesti kokku saama 11. septembril ning seejärel loodetakse saata eetikakoodeksi tekst arutamiseks fraktsioonidele.

Kallas on varem öelnud, et ilmselt juba sügisistungjärgul riigikogu menetlusse jõudva eetikakoodeksi peaks vastu võtma täiskogu kas parlamendi otsusena või seadusemuudatusena, vormistades selle näiteks lisana riigikogu liikme staatuse seadusele. Tema sõnul on küll ka võimalik, et saadikud allkirjastavad koodeksi kokkuleppe vormis või annab sellele heakskiidu riigikogu juhatus, kuid neid variante töörühm tema kinnitusel pigem ei toeta.

Peale Kallase kuuluvad eetikakoodeksit ette valmistavasse töörühma Isamaa ja Res Publica Liidu liige Mart Nutt, keskerakondlane Kadri Simson, sotsiaaldemokraat Andres Anvelt ning demokraatide ühendusse kuuluv Kalle Laanet.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles