Kalev/Cramo päästis Balti liigas Eesti klubide au

Mariel Gregor
Armands Škele oli veerandfinaali korduskohtumises 18 punktiga kalevlaste resultatiivseim. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti klubi pääses esmakordselt pärast 2008/2009 hooaega Balti liiga Final Fouri.

Kalev/Cramo pääses Balti liigas ainsa Eesti klubina poolfinaali, kui veerandfinaalseerias saadi kahe mängu kokkuvõttes kindel võit leedulaste Pasvalyse Pieno zvaigzdesi üle. Kordusmäng teisipäeval küll kaotati võõrsil 79:82, ent avakohtumisega, mis võideti 71:54, pandi eduseisule 17-punktiline alus ja seda maha ei mängitud.

«Laias laastus jäin mänguga rahule. Kerge play-off’i ärevus oli alguses sees ja pisut pelgasin ka seda, et reisiväsimus pärsib meeste tegutsemist. Iga kohtumine on ju nii tähtis, aga kogu aeg on vaja ka reisida ja mängijate füüsiline seisund kannatab seetõttu,» sõnas peatreener Alar Varrak pärast mängu.