Päästjate ligi pool miljonit krooni maksnud lennuseade seisab kasutult

päästeamet

FOTO: Karli Saul/SCANPIX

Eelmise kümnendi teisel poolel ligi poole miljoni krooni eest ostetud päästjate vaatlusdirižaabel seisab laos ning reaalsetes ohuolukordades seda enam ei kasutata.

«Rohkem on kasutatud dirižaablit õppustel. Hetkel on dirižaabel Põhja päästekeskuse inventarist maas, kuulub päästeametile ja seisab logistikalaos,» ütles Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs BNSile.

2007. aastal pea pool miljonit krooni maksma läinud päästeameti vaatlusdirižaabli kasutuskordade üle arvet pole peetud, kuid päästekeskuse valmisolekubüroo sõnul on seda varasemalt kasutatud nii metsatulekahjudel kui ka erinevatel õppustel.

«Kuna tehnika areneb kiiresti, oleks dirižaabli juurde vaja veel erinevaid sensoreid ja kaameraid, sellisel juhul oleks masin metsatulekahjudel efektiivsem. Kuna vaatlusdirižaabli küljes on ainult tavakaamera, siis praeguseks on sellest palju modernsemaid lahendusi,» lisas Hirs.

Siseministeeriumi ja Eesti ettevõte Threod Systems OÜ sõlmisid sel suvel rakendusuuringu lepingu, millega firma pakub välja Eesti siseturvalisuse valdkonna töödega haakuvad lahendused mehitamata õhusõidukite süsteemide välja töötamiseks ja kasutuselevõtuks, uuringu valmimise tähtajaks on 10. september.

Mehitamata õhusõidukid aitaksid politseinikke ja päästjaid paljude tööülesannete juures, kus õhust oleks tuge vaja, kuid lennukite või helikopterite kasutamine pole võimalik või otstarbekas. Mehitamata õhusõidukeid kasutatakse maailmas nii militaarvaldkonnas, terrorismi- ja kuritegevuse vastases võitluses, liikluse suunamisel, maa-alade kaardistamisel ja fotografeerimisel, esemete transpordil üle raskesti läbitava maastiku, keskkonnaseires, kadunud inimeste otsinguil, põllumajanduses, filmitööstuses kui ka meelelahutuslikul eesmärgil.

Tagasi üles