Kanada võitis uskumatu lõpuga finaali

Postimees

Kolm ja pool minutit lahutas USA jäähokinaiskonda olümpiavõidust – nad juhtisid finaalis Kanada vastu 2:0 ja kõik näis olevat nende kontrolli all. Kuid hokis võib kõik muutuda hetkega. Olümpiavõitjateks krooniti ikkagi kanadalannad.

3.26 enne normaalaja lõppu viskas Brianne Renner ameeriklanna jalarikošetist 1:2. Kanada surve jätkus ja poolteist minutit enne lõppu asendasid nad väravavahi kuuenda mängijaga. Ameeriklannad said litri oma valdusesse ja saatsid selle tühja värava suunas – värav? Ei… kummiketas põrkus väravaposti. 55 sekundit enne normaalaja lõppu viigistas aga Marie-Philip Poulin seisu. Lisaaeg.

Ka lisaajal oli palju dramaatikat. Esmalt teenisid kanadalannad kaheminutilise karistuse, viis sekundit hiljem saadeti pingile ameeriklanna. Ja