Ilves esitaks õiguskantsleri kandidaadiks Ülle Madise

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ülle Madise ja Toomas Hendrik Ilves.

FOTO: Stanislav Moshkov / Õhtuleht

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna parlamendierakondade esindajatega, et arutada Ülle Madise võimalikku kandidatuuri õiguskantsleri kohale.

Presidendi kantselei teatel kohtus riigipea Urmas Reinsaluga Isamaa ja Res Publica Liidust, Kadri Simsoniga Keskerakonnast, Kristen Michaliga Reformierakonnast ja Karel Rüütliga Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast. Ta tutvustas parlamendierakondade esindajatele oma tegevust õiguskantsleri kandidaadi leidmisel ning arutas võimalust esitada õiguskantsleri kandidaadiks Tartu Ülikooli riigiõiguse professor Ülle Madise.

«Ülle Madise on tunnustatud riigiõiguslane, sihikindel jurist, kellele on iseloomulikud objektiivne vaade, täpne sõna ja lepitav hoiak ning kes tajub selgelt kaasaegse ühiskonna vajadusi,» sõnas president Ilves. «Ta oleks nii tugev õiguskantsler kui ka õiglane ombudsman.»

Justiitsministeeriumis avaliku õiguse osakonna juhatajana, riigikogu põhiseaduskomisjoni sekretariaadijuhatajana, riigikontrolli peakontrolörina ja Tallinna Tehnikaülikooli avaliku õiguse professorina töötanud Ülle Madise on märtsist 2009 Vabariigi Presidendi õigusnõunik ja septembrist 2011 töötab ta ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas riigiõiguse professorina. Muu hulgas on Madise osalenud Eesti põhiseaduse kommenteeritud väljaannete koostamisel 2002 ja 2008 ning on 2012. aasta väljaande peatoimetaja.

Riigipea otsustab õiguskantsleri kandidaadi esitamise lähiajal. Õiguskantsleri nimetab ametisse riigikogu presidendi ettepanekul seitsmeks aastaks.

Senise õiguskantsleri Indrek Tederi ametiaeg lõpeb märtsis 2015.

Tagasi üles