R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: president Ilves viibib visiidil Gruusias

Helen Mihelson
, reporter
Galerii: president Ilves viibib visiidil Gruusias
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

President Toomas Hendrik Ilves viibib eilsest ametlikul visiidil Gruusias, kus kohtub riigi juhtidega.

Kohtumistel president Giorgi Margvelašvili, parlamendi spiikri David Usupašvili ja parlamendi kõigi erakondade esindajatega ning peaminister Irakli Garibašviliga on põhiteemadeks Gruusia süvenev eurolõimumine, piirkondlik ja Atlandi-ülene julgeolekupilt, samuti Eesti-Gruusia koostöö, eriti kaitse, kultuuri, hariduse, IT ja arengukoostöö valdkonnas, teatas presidendi kantselei.

Juba mullu aprillis, Tallinnas toimunud presidentide Ilvese ja Margvelašvili kohtumisel, tõdes Eesti riigipea, et «Gruusia on jõudsalt edenenud demokraatia ja turumajanduse teel, mis toob teid järjest lähemale Euroopa Liidule ja NATO-le».  Selle üheks kinnituseks on kantselei teatel Gruusia assotsieerimisleping Euroopa Liiduga, mille osaks on ka ühine vabakaubanduspiirkond.

«Eesti on endiselt Gruusia kindel liitlane, Gruusia rahva muutuste soovi tugev toetaja,» rõhutas president Ilves. «Need muutused, keerulised reformid, aitavad kujundada kogu Gruusia edukat ja turvalist tulevikku ning saavad olla julgustuseks mitmetele Euroopa Liidu naaberriikidele.»

President Ilves esineb Gruusia Atlandi Nõukogus avaliku loenguga «Walking the European path. Challenges of State Building» ning kohtub Tbilisis Eesti arengukoostöö projekti toel korraldatud kogu Gruusiat hõlmanud idufirmade võistluse – kus osales 300 tudengit 23 kõrgkoolist – parimatega.

Eesti riigipead saadavad ametlikul visiidil Gruusias meie välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu, välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Andre Pung ning büroo juhataja Kaili Terras.

Märksõnad
Tagasi üles