Turu-uuringute AS: Kõige rohkem erakliente on 36%-lise turuosaga Elisal

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elisa

Turu-uuringute ASi läbi viidud laiapõhjalise uuringu kohaselt on mobiilsidepakkujaist kõige rohkem erakliente Elisal, kelle käes on 36% Eesti mobiilside eraklientide turust. Erakliendi turuliidri positsiooni on Elisa saavutanud tänu headele tulemustele numbriliikuvuses ja uusliitumistes.

Turu-uuringute AS uuringujuht Liis Grünbergisõnul omab erakliendi turul mobiilsideoperaatoritest suurimat turuosa Elisa, kelle käes on 36% Eesti mobiilside eraklientide turust. Mõlema teise Eesti operaatori turuosad jäidvõrdselt 32% juurde.„Proportsionaalselt võitiski mobiilsideoperaatoritest uuringu tulemuste järgi mullu kõige enam kliente juurde Elisa – ca 40 000,“ täpsustas Liis Grünberg.

Turu-uuringute AS uuringu põhjal moodustavad erakliendid kõneteenuste kasutamisel koguturust ca 85%.

„Erakliendi turuosas liidripositsioonile tõusmisel on kõige olulisemat rolli mänginud numbriliikuvus - kliendid on mobiiltelefoninumbri üleviimisel ühest võrgust teise eelistanud enim Elisat ja otsustanud Elisa võrku ka jääda,“ sõnas Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen. „Tehnilise Järelevalve Ameti statistika alusel on viimase 12 kuu jooksul operaatorit vahetanud üldse kokku 73 000 klienti. Elisal on lisaks parimatele tulemustele numbriliikuvuses olnud ka enim uusliitumisi“

Elisa erakliendiüksuse juhiAndrus Hiiepuu sõnul kasutab mobiilside teenust eraklientidest87% lepinguga ja 13%kõnekaartidega. „Turu-uuringute ASi tehtud uuringu alusel oli Elisa mullu ainus, kes kõnekaardi turul kliente ei kaotanud – kõnekaardi segmendis on Elisa olnud turuliider 2014. aastast. See tähendab, et oleme erakliente juurde võitnud just lepinguliste klientide hulgas, kuid püsime turuliidrina ka kõnekaardi turul,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

„Meie jaoks on veel väga oluline ka fakt, et Tehnilise Järelevalveameti info järgi on Elisa ainus, kellel on kasvanud arvutis mobiilset internetti kasutavate klientide arv. Teeme omalt poolt tehniliselt kõik, et mobiilne internet oleks kiire ja kvaliteetne,“ kinnitas Andrus Hiiepuu.  

Ka Turu-uuringute AS uuringu järgi on Elisa juba 2014. aastast arvutis mobiilse interneti eraklientide turul juhtival positsioonil, hõivates praeguseks koguturust kolmandiku.

Käesoleva aasta kevadel läbi viidud Turu-uuringute ASi laiapõhjalises uuringus osales 2000 mobiilsidekasutajat.

Copy
Tagasi üles