VTA harjutas seakatku puhangute likvideerimist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Metssead.

FOTO: SCANPIX

Veterinaar- ja toiduametis (VTA) toimus koostöös päästeameti Ida päästekeskusega neljapäeval lauaõppus, et testida eelkõige ohtliku loomataudi likvideerimiseks vajalike tegevuste planeerimist, ülesannete jaotamist ning staabi juhtimise ja infovahetuse korraldust. 

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul aitas õppus välja sõeluda parendamist vajavad tegurid ning andis hea sisendi, kuidas ressurssi võimalikult tõhusalt jagada.

«Oht uuteks taudipuhanguteks seafarmides on jätkuvalt suur ning ennetavalt on oluline kõikide osapoolte valmisolekut tõsta vajadusel kiiresti reageerimiseks ja taudikollete likvideerimiseks,» lisas Kalda. 

Stsenaariumi järgi said kolm kohalikku veterinaarkeskust teate sigade Aafrika katku kahtlusest kolmes Eesti farmis korraga, ütles VTA loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Maarja Kristian. «Taudikoldes tuli planeerida enam kui 8000 nakatunud looma hukkamine ning korjuste hävitamine,» lisas Kristian. 

Õppusel osalesid päästeameti Ida päästekeskuse, maaeluministeeriumi, AS-i Vireeni ning VTA veterinaarkeskuste juhatajad. 

Õppuse järel koostatakse raport ning lepitakse kokku vajalikud edasised tegevused. 

Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju nii seakasvatussektorile kui jahimajandusele.

Tagasi üles