Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
AINULT TELLIJALE

Terve vald oli kokku aetud...

FOTO: Graafika: PM

Laupäeva õhtul poole seitsme ajal, kui Estonia teatrimaja oli kandidaatidest, valijameestest, külalistest tühjenenud ning koristusmeeskonnad võtsid maja üle, ajasid tänaval juttu IRLi juhtpoliitikud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson ning majast väljunud Taavi Rõivas liitus nendega. Näod kõigil tõsised. Viimaste seas astusid kontserdimajast välja Keskerakonna juhtivad naised Mailis Reps ja Kadri Simson ning liitusid meestega. Lõpuks tuli ka EKRE juht Mart Helme.

Kas kunagi varem oli selline vestlusring kokku saanud? Vaevalt. Kui asutati laiali minema, vahetasid suurima parlamendierakonna juht ja peaminister Rõivas ning väikseima parlamendierakonna juht Helme telefoninumbreid.

Seni on peaminister igasuguse koostöö ekrelastega välistanud, aga pärast laupäevast fiaskot valimiskogus põleb peaministri jalgealune juba nii valusa leegiga, et Helmest on saamas parketikõlblik poliitik.

Morni ilmega valimiskogu esimese vooru tulemused vastu võtnud peaminister Rõivasel seisab ees tema ametiaja üks vastutusrikkamaid nädalaid: kui nädala esimeses pooles ei suudeta enamikule parlamendierakondadest sobilikku presidendikandidaati leida, on valitsusel väga keeruline usaldusväärselt jätkata.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

Tagasi üles