India kohtus toimus istung laevakaitsjate üle

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Laevakaitsjad Indias

FOTO: Tairo Lutter

India kohtus toimus teisipäeval kohtuistung Eesti laevakaitsjate kassatsioonikaebuse asjas.

«Täna kuulati kaitse argumente ja järgmine istung määrati 21. novembriks,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja teisipäeval BNS-ile.

Kuulamine jätkub 21. novembril, lisas pressiesindaja, edastades Eesti saatkonna teavet New Delhist.

Viimane kohtuistung Eesti laevakaitsjate üle toimus 19. oktoobril, enne seda oli istungit kolmel korral edasi lükatud.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste, brittide ja ukrainlaste kõrval ka 14 Eesti kodanikku. Sama aasta detsembris esitati kogu kinnipeetud meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.

Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse.

Jaanuari lõpus otsustasid laevakaitsjad kohtuotsuse edasi kaevata ning samas taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist. Kohus lükkas kautsjonitaotluse 29. veebruaril tagasi, kuid otsustas jätkata laevakaitsjate edasikaebuse menetlemist.

Eesti ja India vahel on sõlmimisel kohtulikult karistatud inimeste üleandmise leping, mille mõlema riigi valitsused on põhimõtteliselt heaks kiitnud ning mis ootab nüüd poolte allkirju. Lepingut ei saa siiski rakendada enne, kui laevakaitsjate kohtuotsus on jõustunud, mis tähendab nende poolt edasikaebamisest loobumist.

Tagasi üles