Jaak Juske: abilinnapea Izmailova on oma põhimõtetest juba taganenud

Tallinnas Kadriorus avaldati meelt kavandatava Reidi tee vastu.

FOTO: Liis Treimann

Jaak Juske päris abilinnapea Züleyxa Izmailovalt aru, kas viimased arengud Reidi tee projekti ümber viitavad roheliste hiljutiste nõudmiste hülgamisele.

Tallinna linnavolikogu liige Juske (SDE) selgitas, et küsimist ajendas 24. novembril toimunud linnavalitsuse kohtumine keskkonnaaktivistidega, kus arutati Reidi tee alternatiivsete trassilahenduste üle. Kohtumisel selgus, et trassi nihutamise puhul on põhiliseks probleemiks tehnovõrkude paigutus ja tõenäoline asjaolu, et ohverdada tuleb rohkem puid kui esialgse plaani puhul.

Tema sõnul selge, et praegust projekti enam sisuliselt ei muudeta. «Mere äärde tuleb suur liiklusmagistraal. Seega on abilinnapea Züleyxa Izmailova juba murdnud ametiaja alguses sõna. Oktoobri alguses ütlesid rohelised eesotsas praeguse abilinnapeaga, et Reidi tee projekt tuleb külmutada, kuna korralikud keskkonnaalased analüüsid puuduvad. Nüüd ollakse valmis põhimõtetest taganema ja esialgne Reidi tee projekt saab teoks,» ütles Juske.

«Kuna täna tundub, et roheliste mõtted koalitsioonis olles sisuliselt rolli ei mängi, siis küsingi arupärimises konkreetsete ettepanekute kohta projekti loodus- ja inimsõbralikumaks muutmise osas,» lausus ta. 

Juske lisas, et talle tundub nagu oleks abilinnapea tegelikult oma põhimõtetest juba taganenud. 

Tagasi üles
Back