Ilves: vabatahtlikud on kaitsevall ükskõiksuse ja hoolimatuse vastu
Selgusid aasta vabatahtlikud!

President Toomas Hendrik Ilves

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

President Toomas Hendrik Ilves tunnustas täna Kadriorus aasta vabatahtlikke, kellest noorim on 20- ja vanim 86-aastane, nimetades neid kaitsevalliks ükskõiksuse ja hoolimatuse vastu.

«Südame sunnil ja vabal tahtel organiseerunud vabakond on ju tõepoolest see vajalik kaitsemehhanism, mis hoiab meie ühiskonna avatuna ja tervena, aitab kodanikel kaasa rääkida ja riiki paremaks muuta, hoolida oma riigist,» tõdes president.

Riigipea meenutas, et Eestis on tugevad vabakondlikud traditsioonid, mida ei suudetud hävitada ka kõige pimedamatel ja raskematel aastatel ning siin on palju tublisid seltse ja ühinguid.

Ta tänas Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskust ning kõiki neid organisatsioone ja asutusi, kelle hooleks on vabatahtliku tegevuse toetamine ja julgustamine: «Kuigi te mõnikord tunnete väsimust või tüdite võitlemast paljude takistuste ja probleemidega, jääb ometi peale teie vabatahtlik soov aidata, ise meie elu kõige üldisemalt paremaks muuta. Teie, vabakonna edendajad Eestis, väärite sama suurt tunnustust, kui kõik meie aasta vabatahtlikud,» rääkis Ilves.

Tänavu, Euroopa vabatahtliku tegevuse aastal, said aasta vabatahtliku tiitli Iisaku noorteklubi juures töötav Rauno Avel, Kostivere alevikus puidu- ja heakorratöid tegev puutöömeister Jarmo Idavain, MTÜ Oma Pere vabatahtlik Maite-Margit Kotta, Maarja Külale ehitusjärelvalvet ja projekteerimisel spetsialisti nõu pakkuv Kuldar Käsper, Karksi-Nuia kohaliku elu edendaja Leili Nael, Mulkide Seltsi ja mulgi keele säilimise eestvedaja Erna-Elise Neimann, toidupanga vabatahtlik Ülle Olli, MTÜ Abikäsi käivitamisel osalenud Margus Press, vanurite kirjandusringi looja ja ajakirja «Seenior» väljaandja Aino Suviste ja Eesti Skautide Ühingut nõustav Ina Tepp.

Samuti tunnustati vabatahtlike juhte Piret Ehavaldi ja Svetlana Varjunit. Töötajate vabatahtlikkust enim toetanud organisatsiooniks osutus Eesti Advokatuur, mis on loonud vabakonnaga pikaajalise ja strateegilise koostöö pakkudes neile pro bono õigusabi.

Vabatahtlike tunnustamiseks esitatud 73 ettepaneku seast valis laureaadid välja komisjon, kuhu kuulusid lisaks Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse nõukojale 2010. aastal tunnustatud vabatahtlik Riina Varts ning ministeeriumite ja Vabariigi Presidendi Kantselei esindajad.

Tagasi üles