Köielkõndija Jaan Roose ületab Laagna kanali

Slackliner Jaan Roose esinemine Vabaduse väljakul.

FOTO: Mihkel Maripuu

Päev enne liikluse peatamist Laagna teel filmivõteteks, 9. juulil kell 18.30, ületab Jaan Roose Laagna tee kanali slackline’i lindil kõndides.

Roose etteaste on sissejuhatuseks filmivõtetele Laagna kanalis ja sellega kaasnevale kultuuriprogrammile «Lasnamäe filmisuvi», mis valmib Tallinna linna, filmitootja Funfair Films Limited ja nende siinse esindaja Osaühingu Allfilm koostöös.

Närvekõditav kõrgustes köielkõndimise vaatemäng algab Lasnamäe linnaosavalitsuse juures (Pallasti 54) kell 18.30. Varasemalt on Jaan Roose kõndinud 117 meetri kõrgusel Swissotel Tallinna ja Tornimäe korterelamu katuste vahele tõmmatud lindil, sooritades seal tagurpidisalto, mis läks kirja slackline’i maailmarekordina.

2015. aastal lõi Jaan kaskadöörina kaasa fantaasiafilmis «Assasin's Creed», samuti on ta slackliner’ina osalenud Madonna kontserttuuril.

Lasnamäe linnaosavanema Andres Vääni sõnul on filmivõtetega seotud kultuuriprogramm toredaks täienduseks Lasnamäe suvesse. «Lasnamäe elanikud on alati pidanud lugu heal tasemel meelelahutusest ja seda koostatud programm kindlasti ka pakub,» lausus Vään.

Režissöör Christopher Nolani filmi «Tenet» võtted toimuvad Laagna teel 10. juulist kuni 21. juulini. Samal ajal pakub Tallinna linn koostöös Funfair Films Limited ja osaühinguga Allfilm kohalikele elanikele «Lasnamäe filmisuve» programmi, mille raames toimub Roose Laagna tee ületus, filmimuusika suurkontsert lauluväljakul, Kivila pargi festival ja Pae pargi perepäev.

Tagasi üles