Tuntud loodusemees koostab raamatu Eesti loodusrekorditest

Eesti vanim viupesa Neeruti mägedes, mis on puus püsinud 37 aastat.

FOTO: Meelis Meilbaum

Tuntud loodusemees Marek Vahula koostab raamatut Eesti loodusrekorditest ning kogub selleks kaastöid. 

«2013. aasta Postimehe Arteri jõulunumbris esitlesin oma 25 loodusrekordit. Nüüd olen tulnud mõttele, hakata sarnaseid loodusest leitud rekordeid koguma üle Eesti, mille lõpptulemuseks võiks olla teos «Meie Loodusrekordid»,» ütles Marek Vahula BNS-ile.

Vahula märkis, et kel on põnevaid loodusest leitud rekordeid, võiks need üles tähendada ja ära vormistada.

«Ühe rekordi täpne kirjeldus võiks olla 10 kuni 20 lauset pikk ja nii hea jutujooksuga, et võib otse raamatusse minna. Rekordi nimi peab kajastuma saadetava faili nimes, näiteks Majakivi_metsisemäng. Soovituslik on foto, kus rekordi nimi peab kajastuma faili nimes, näiteks Letipea_Ehalkivi. Ja kohustuslik on kaastöö autori nimi, kes läheb raamatusse kui kaasautor,» kinnitas ta.

Vahula palub saadetavad loodusrekordid vormistada Wordis, doc või docx failiformaadis ja saata need aadressil: marek.vahula@online.ee . Telefoni teel rekordeid vastu võtta ei saa.

Vahula tõi näiteks 2013. aastal Postimehe Arteris avaldatud loodusrekorditest: 134-aastane ebapärlikarp,  37 aastat puus püsinud hiireviu pesa, maailma ilusaim metsisemäng Majakivil, seitsmekilomeetrine käik kivilt-kivile Juminda poolsaare läänerannas ehk Eesti pikim kividega rannalõik.

Tagasi üles