iDeal kampaania

Muusik Kõmmari tapmises süüdistatav mees astub kohtu ette

Raivo Rätte ehk Kõmmari.

FOTO: Kosmikud

Harju maakohtus algab teisipäeval kohtupidamine muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari tapmises süüdistatava mehe üle.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Kõmmari tapmises tema endise abikaasa uut kaaslast, 27-aastast Karel Šmutovit, kes muusikule autoga otsa sõitis.

Šmutovi kaitsjad Sirje Must ja Anu Vilt taotlesid novembris toimunud eelistungil kohtuprotsessi kinniseks kuulutamist eraeluliste andmete kaitseks.

Põhja ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi sõnul on prokuratuur tõendeid hinnates seisukohal, et Raivo Rättele otsasõit ei toimunud juhuslikult ega olnud õnnetus, vaid süüdistatav nägi auto ees seisnud Rättet ja sõitis talle tahtlikult otsa.

2018. aasta 19. juulil kell 00.09 sai häirekeskus teate lähedaste vahelisest tülist Tallinnas Nõmme linnaosas Kivi tänaval.

Teates väideti, et Kivi tänaval ründas 48-aastane Rätte 27-aastast Karelit ja oma 40-aastast ekskaasat. Kohale jõudnud politseinikud leidsid sündmuspaigalt avariilise sõiduauto Audi A6, katkise aia ning selle juurest raskelt viga saanud Rätte.

Muusik toimetati küll haiglasse, kuid arstidel ei õnnestunud tema elu päästa.

Järgmisel päeval taotles prokuratuur kohtult Kareli vahistamist, kuid kohus sellega nõus ei olnud, kuna leidis, et too on varem kriminaalkorras karistamata ning tema pakkuminek pole tõenäoline.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles