Tais viibiv Eesti turist nakatus koroonaviirusesse
Uuendatud ja lisatud välisministeeriumi kommentaar

Tais Phuketis on rannad koroonaviiruse leviku tõttu suletud.

FOTO: Stringer / Reuters / Scanpix

Tais Phuketi saarel viibiv Eesti turist sai laupäeval ametliku testitulemuse, et ta on nakatunud koroonaviirusesse, kokku on saarel registreeritud 109 viirusesse nakatunut.

Tai ametivõimude teatel on 57-aastane Eesti turist Phuketis 101. registreeritud koroonaviirusesse nakatunu, kirjutab Bangkok Post.

Tais üritatakse teha kindlaks kõigi nakatunute viimase aja liikumised ja kontaktid. Ametivõimud tegid kindlaks, et Eesti turist külastas Phuketis meelelahutusasutusi Soi Banglas ja Patongi piirkonnas.

Koroonaviirus kinnitati ka 24-aastasel Prantsusmaalt pärit turistil. Tai võimude andmetel oli prantslasel kokkupuude ka nakatunud Eesti turistiga.

Välisministeerium on juhtumist teadlik. «Meie aukonsul Tais abistab haigestunud Eesti kodanikku,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja.

Välisministeerium tuletab meelde, et välismaal viibides on oluline järgida kohalike võimude ning meditsiinitöötajate korraldusi. Ministeerium soovitab välismaal viibijatel oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel registreerida.

Kokku on laupäeva seisuga Tais kinnitatud 2067 koroonaviirusese nakatumise juhtu. Phuket on pealinna Bangkoki ja Nonthaburi järel registreeritud nakatumiste arvult kolmandal kohal. Laupäeva seisuga oli Phuketis kinnituse saanud 109 koroonaviirusesse nakatumise juhtu.

Phuketis viibib praegu arvukalt eestlasi. Phuketis viibiv eestlane rääkis kolmapäeval Kanal 2 saatele «Reporter», et saarel korraldati eestlaste üritus, kuid ta ei ole kindel, kas ta läheb sinna.

Ametlik info Tai kohta

Riigikantselei andmetel saab praegu Taist ära sõita ilma tervisetõendita. Kõigilt Taisse sisenejatelt, sealhulgas transiitreisijatelt võidakse küsida vähem kui 72 tundi tagasi väljastatud tervisetõendit, mis kinnitab, et reisija on terve, see ei pea sisaldama Covid-19 testi. Tõendi nimi on «Fit to fly medical certificate», sellel peab olema arsti allkiri ja see peab olema kas inglise keeles või tõendi väljastanud riigi ametlikus keeles. Kui lähteriik sellist dokumenti ei väljasta, tuleb reisijal leida muu transiidivõimalus.

Välisministeeriumi andmetel on võimalik lahkuda Taist Euroopasse veel mõne päeva jooksul. Phuketist ja Bangkokist väljuvad Saksamaale Frankfurti erilennud veel 9. aprillini. Tegu on viimaste võimalustega lähiajal Phuketist välja lennata, kuna Phuketi õhuliiklus suletakse 10. aprillil.

Tagasi üles