Reisibürood alustavad pakettreise väikese nakkuskordajaga riikidesse

Antalya, Türgi. 2019

FOTO: Alexander Demianchuk/Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix Baltics

 Koroonapandeemia tõttu suuri kahjumeid kandvad reisibürood ootavad lennuliikluse taastumist ja reisikorraldajad alustavad pakettreise riikidesse, kus nakkuskordaja on väike, teatas neljapäeval ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera»

Alates märtsi keskelt on reisibürood tegelenud põhiliselt reisiraha tagastamise või eestlaste välismaalt koju toomisega.

«Käive on katastroofiliselt langenud. Me vormistame praegu tagastusi palju rohkem kui tuleb uut müüki. Mõned bürood lähevad sulgemisele, inimesi koondatakse,» selgitas Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor Mauri Saarend «Aktuaalsele kaamerale».

Sama käib teiste reisibüroode kohta. Ehkki riigid avavad oma piire, ei tähenda see automaatselt reisimise kasvu.

«Tegelikult võib-olla kõige suurem probleem on lennuühenduste puudus. /.../ Teoreetiliselt võib praegu minna isegi Türgisse näiteks, aga kõik Türgi lennujaamad on suletud, sinna lihtsalt ei saa minna,» ütles Saarend.

«Kuulates lennufirmade ennustusi, plaane, võib öelda seda, et kolmandas kvartalis loodetakse taastada umbes 30 protsenti nendest lendudest, mis olid enne koroonaepideemia algust, ja neljandas kvartalis loodetakse lennata umbes 70 protsenti lendudest,» rääkis Reisieksperdi juhatuse liige Sven Lõokene.

Riikidel on reisimise kohta erinevad nõuded.

«Inimesed peaksid ilmtingimata enne reisiotsuste tegemist uurima ega antud riigis ei kohaldata karantiini või ei ole mingeid muid eritingimusi, näiteks seda, et neli päeva enne reisi on tehtud koroonatest ja selle kohta on negatiivne arsti kinnitus inglise keeles,» selgitas Lõokene.

Nõudeid kehtestavad ka lennufirmad, mõõtes reisijate kehatemperatuuri, nõudes maskide kandmist või jättes lennukis vabaks pingirea keskmise istme. See tähendab Lõokese sõnul, et lennupilet on kallim.

Turismifirmad loodavad, et Euroopas muutub reisimine mugavamaks alates juulist.

Tagasi üles