Haridus- ja noorteameti peadirektor kohtus Soome ametivennaga

haridus- ja noorteameti peadirektor Ulla Ilisson ning Soome Haridusameti juht Olli-Pekka Heinonen

FOTO: Haridus- ja Noorteamet

Möödunud nädalal kohtus Eesti uus haridus- ja noorteameti peadirektor Ulla Ilisson esimest korda video teel Soome Haridusameti juhiga.

Kohtumise põhiteemaks oli koostöö tihendamine, leiti, et nüüd, kus mõlemas naaberriigis on olemas sarnane organisatsioon, on koostöö veelgi olulisem. 

Ilisson tutvustas haridus- ja noorteameti loomist ning pakutavaid teenuseid ja tegevusi. Põhjanaabrist kolleeg Olli-Pekka Heinonen jagas oma kogemusi sarnase organisatsiooni tegutsemisest ning selgitas tegevus- ja rahastusmudelit. Ta nentis, et Soomes tuli kahe asutuse liitmise teel loodud haridusametis algusajal üle vaadata nii teenuste sisu kui ka nende sihtrühmadeni jõudmine. 

Kohtumisel osalesid lisaks peadirektorile ka haridus- ja noorteameti rahvusvahelistumise, õppekava ja õppevara ning innovatsiooni- ja koostöökeskuse juhid.

Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi haldusalas tegutseva haridusameti eesmärkideks on haridus- ja koolitusvaldkonna, alushariduse ja elukestva õppe arendamine ning rahvusvahelistumise toetamine.

Tagasi üles
Back