Nullist tippu: kuidas kümnekordistas Mihkel oma sissetuleku?

Upsell
Copy
Foto: Upsell.

Mihkel Altosaar liitus Upselli tiimiga paar aastat tagasi, alustades müügitööga pea täiesti nullist. Praeguseks on ta purustanud palju rekordeid, teeninud väga suuri summasid, avastanud maailma ning täitnud ühe oma suurima unistuse – reisida üle kuu aja Ameerikas ja nautida selle võlusid. Kuidas töötada end nullist üles? Mil viisil on müügitöö Mihkli elu muutnud? Mida ta soovitab neile, kes alles mõtlevad müügikarjäärile? Loe lähemalt.

Alustame algusest. Mis innustas sind müügitööle? Kuidas leidsid tee müügini? Mis on olnud sinu suurim motivaator?

Kui olin kaitseväest reservi saanud, ei osanud ma eluga midagi peale hakata. Teadsin ainult nii palju, et tahan olla tulevikus finantsiliselt vaba ja enda aja peremees.

Ülikoolile ma suurt rõhku ei pannud, kuid kuskilt tuli ots lahti teha.

Koostasin CV, lootes saada rendiagendiks. Jumal tänatud, et ei saanud! Minuga võeti hoopis teisest ettevõttest ühendust ja üsna toorelt kinnitati kohe ka töövestluse aeg. Esimese hooga tundus kahtlane, aga mõtlesin, et annan võimaluse. Vestlusel selgus, et tegemist on müügitööga, kus esitled koristusseadmeid kodudes, peamiselt tolmuimejaid. Tundus üks ebameeldivamaid asju üldse, mida teha.

Mõtlesin pärast vestlust, et see pole mulle, kuna olen terve elu kuulnud, et olen nii vaikne, tagasihoidlik ja häbelik – omadused, millega ma pole ise ennast kunagi seostanud.

Päev peale seda sain aru, et kui tahan välja murda raamidest, mille inimesed on mulle loonud, siis täpselt seda peangi tegema. Mul oli täiesti ükskõik, kas üldse midagi teenin. Ma lihtsalt ei tahtnud elada enam elu, mida varem elasin.

See töö oli tõepoolest ebamugav. Nägin iga öö unes, kuidas teen müügiesitlusi ja kus olukorrad on pingelised. Iga hommik mõtlesin põhjuseid, miks ei saaks kliendi juurde minna, ja lootsin, et esitlused jäävad ära, kuid lasin ikkagi uksel kella ja tutvustasin end väriseva häälega.

Selles ettevõttes ei toimetanud ma kaua, aga see oli väga hea alustala edasiseks. Üsna kiirelt peale seda liitusin Upselli tiimiga, sest märkasin keskustes nende aktiivseid ja säravaid töötajaid.

Kuidas kulges sinu teekond Upsellis? Millal kogesid esimest eduelamust?

Upsellist sai koht, kus algas tõeline areng tänu vanematele kolleegidele, coaching’ule ja müügitreeningutele. Alguses tundus kõik võõras, kuid seda ainult positiivses võtmes. Ma ei olnud lihtsalt varem olnud keskkonnas, kus kõik töötavad sihikindlalt endale seatud eesmärkide suunas. Esimese paari päevaga sain aru, et see on koht, kus saan end arendada ja ka korralikult teenida. Siin saan täide viia oma unistused.

See teekond polnud lihtne, sest mul oli omajagu pärssivaid uskumusi, mida välja juurida. Kuna mulle oli terve elu sisendatud, et olen vaikne ja tagasihoidlik, oli mul kogu aeg sisimas tunne, et teised on niikuinii paremad. Arvasin, et mu omadused ei lase mul teatud piirist edasi minna.

Peale esimest suuremat teenistust jõudis mulle kohale, kui mõttetult olen terve elu endale jalga lasknud, võttes kuulda teiste kommentaare. Hakkasin keskenduma oma tugevustele ning mõistsin, et ma pole grammivõrdki halvem. Kui teised on saanud suuri summasid teenida, siis mina saan samuti … kui mitte rohkemgi veel!

Tõelised eduelamused ja summad, mida ma seni ei kujutanud ettegi, hakkasid tulema peale ühe aasta täitumist. Olin selleks ajaks täielikult pühendunud ja mindset oli korralikult lihvi saanud.

Foto: Upsell

Kuidas näeb välja sinu igapäevane argirutiin? Millele pöörad enim rõhku? Kas häälestad ennast algavaks tööpäevaks ette?

Esimese aasta jooksul aktiivmüüki tehes olin uskumusega, et tööpäevad ja trenn ei käi kokku. Ma poleks saanud rohkem eksida. Peale David Gogginsi raamatu «Can’t hurt me» lugemist jõudsin üsna kiirelt järeldusele, et füüsiline treening on täielik lifehack.

Viimase aasta jooksul on minu rutiin olnud järgnev: ärkan varakult, külm dušš ja trenn. Kui ei ole jõusaali päev, siis lähen jooksen väikse ringi. Füüsiline pingutus hommikul aitab kehal ja vaimul üles ärgata. Trenni ajal häälestan end tavaliselt tööle ja visualiseerin tulemusi, mida jahtima lähen.

Kui palju panustad vaimsele ja füüsilisele tervisele?

Usun, et heaolu ja efektiivsus algab sellest, kuidas toitud ja oma keha eest hoolt kannad. Käin neli korda nädalas trennis ja proovin toituda võimalikult puhtalt.

Kui füüsiline pool on korras ja eesmärgid paigas, siis ei jää muud üle kui parimad tulemused koju tuua. See juba omakorda toidab vaimset heaolu!

Foto: Upsell

Millised on sinu hobid?

Varem ei oleks ma jõusaalis käimist hobiks lugenud, aga nüüd pean seda hobiks. Muidu olen terve elu maadelnud judos – see on tõesti hingelähedane, proovin selle oma nädalakavasse tagasi tuua. Vaatame, mida see tulemustele juurde annab!

Oled Upsellis töötades täitnud ka ühe oma unistuse: elasid ja reisisid kuu aega USA-s. Miks otsustasid just sinna minna ja kuidas seal läks?

Olen noorest peale unistanud USA-s reisimisest. Tahtsin seda võimalikult noorelt teha, aga polnud aimugi, kuidas. Teadagi pole see ka soodne.

Kuigi olin täielikult tööle pühendunud, tundus mulle, et nüüd on viimane aeg nooremat ennast uhkeks teha. Kui olin korralikult tööd kütnud ning ka raha oli omajagu kogunenud, siis mõtlesin, et miks mitte realiseerida üks unistustest. See oli täielikult seda väärt! Loodus oli seal üle mõistuse ilus ja inimesed avatud. USA on lõbus ja pöörane riik, aga peale reisi sain veel rohkem tõestust sellele, et Eesti on parim koht, kus elada.

Foto: Upsell

Mis on sinu järgmised eesmärgid ja unistused, mille poole püüdled? Kuidas plaanid neid saavutada?

Spetsiifilist unistust on praegu raske nimetada. Eesmärk on saavutada võimalikult kiiresti finantsiline edu ja vabadus ning selle kaudu kasvada ka inimesena. Unistus on pidevalt areneda ideaalsemaks versiooniks iseendast, et saaksin kunagi uhkusega tagasi vaadata ja patsutada oma õlale – I made it!

Kuidas on müügitöö sinu elu muutnud? Kas oled leidnud siit omale uusi häid sõpru?

Mul ei jagu sõnu kirjeldamaks, kuidas see on mu elu muutnud. Kõik standardid, millele suudan mõelda, on mitusada protsenti tõusnud – finantsilised, füüsilised, vaimsed, kõik!

Kõige tugevamalt on muutunud minu uskumused. Tehes pikalt tulemustasuga tööd, ei leia ma enam mitte ühtegi vabandust tegemata asja jaoks.

See on õpetanud mulle oskust võtta kõige eest täielikku vastutust. Kõige tugevamini on aga arenenud minu suhtlemisoskus, mis tegelikult ongi müük omaette. See oskus saadab sind läbi elu, pakkudes korralikku edumaad.

Siin saavad kolleegidest väga kiirelt sõbrad, kuna jagatakse sarnaseid eesmärke. Praeguseks on pool mu suhtlusringkonnast Upselli liikmed. Tean, et inimestel, kes on üle poole aasta tiimis olnud, on tugev mindset ja nende peale saab alati loota.

Mida soovitaksid neile, kes alles mõtlevad müügitöö peale?

Kui kardad, siis see tähendab, et täpselt seda peadki tegema.

Tsitaat, mis on sind läbi aegade enim kõnetanud?

Parim aeg alustamiseks oli eile, paremuselt teine aeg on täna.

Karda, aga tee ikka.

Tule tööle!

Upsell ootab endaga liituma kõiki praegusi ja tulevasi müügihaisid, kes otsivad võimalust olla ise enda aja ja palga üle otsustajad. Kui tahad leida end samasugusest eduloost nagu Mihkel, vaata Upselli kodulehte upsell.ee ja liitu müügitiimiga.

Copy
Tagasi üles