Video: Laagris nihutatakse paika uus raudteeviadukt

Keila-Pääsküla raudteelõigul leiab sel nädalavahetusel aset pretsedenditu sündmus Eesti tee-ehituspraktikas: varem valmis tehtud raudteeviadukt lükatakse mööda ajutisi rööpaid oma kohale raudteetammis, nii et raudteeliiklus on häiritud vaid paar päeva.

Sel aastal ehitatakse Juuliku-Tabasalu maantee lõik (kilomeetrid 4,6–5,4) kahe sõidurajaga teeks, mis ühendab Tallinna-Pärnu maantee Alliku-Laagri-Hüüru maanteega. Uue teelõigu teise otsa tulebki kõnealune raudteeviadukt.

Uue teelõigu kõrvale valmib ka 800 meetri pikkune kergliiklustee. Pärast viadukti valmimist jätkub tee-ehitus ning selle aasta tööd peaksid oktoobris lõpetatud saama.

Topi liiklussõlme projekti raames on Laagri Maksimarketi ette Pärnu maantee alla juba rajatud jalakäijate tunnel ning mullu algas viaduktiga üle Tallinna-Pärnu maantee kulgeva 1,3-kilomeetrise teelõigu ja ringristmike ehitus, mis jõuab lõpule samuti sel sügisel.

Viimane, kolmas etapp on 3,7 kilomeetri pikkune Alliku-Laagri-Hüüru maantee ja Instituudi tee ühendus. See on praegu maade omandamise faasis ning ühendustee ehitus peaks algama järgmisel aastal.

Tagasi üles