Galerii: kaitseväelased valmistuvad Tapal vabariigi aastapäeva paraadiks

Tapal teenivad 1. jalaväebrigaadi kaitseväelased osalesid täna paraadieelsel ülevaatusel, millel kontrolliti tehnika koosliikumist ja juhtide sõiduoskusi.

Üle vaadati üle Tapalt paraadile suunduv tehnika alates maasturitest Mercedes Benz GD kuni liitlasüksuste Challenger tankide. Samuti kontrolliti tehnilist olukorda ja seda, et üksuste möödamarss vastaks määrustikule, rääkis tehnika rivistaja major Marek Sügis toetuse väejuhatusest.

1. jalaväebrigaadist osalevad laupäeval Tallinnas toimuval paraadil Viru ning Kalevi jalaväepataljonid, Scoutspataljon, pioneeri-, suurtükiväe-, õhutõrje- ja tagalapataljon, luure- ning tankitõrjekompanii kokku 86 ühiku tehnikaga.

Brigaadi koosseisus osaleb lahingutehnikaga vabariigi aastapäeva paraadil ka Tapal paiknev Ühendkuningriigi ja Taani kaitseväelastest koosnev NATO lahingugrupp.

Paraad algab 24. veebruaril kell 11 ja selles osaleb üle 1100 inimese ja ligi sada ühikut tehnikat. Kokku osaleb paraadil 50 lippu, 4 kompaniid, 3 patareid, 20 rühma ja 3 orkestrit - lisaks kaitseväe ning politsei- ja piirivalveameti orkestritele võtab paraadist osa Ameerika Ühendriikide maaväe orkester.

Tagasi üles